top of page

O NAS

Nasza Planeta zrodziła się z potrzeby i pragnienia zapewnienia rodzicom najlepszego miejsca dla ich dzieci. Łączenie kariery zawodowej i życia rodzinnego jeszcze nigdy nie było tak proste. Jesteśmy od tego, żeby w tym pomóc.


Miejsce tworzone z pasją i dużym zaangażowaniem. Gdzie dziecko jest na pierwszym miejscu.

To właśnie Nasza Planeta!

Podążamy za dzieckiem i stwarzamy warunki by jego rozwój przebiegał jak najlepiej. Duża ilość kolorów i bodźców absolutnie w tym przeszkadza. Dlatego stworzyliśmy otoczenie wyciszające, pobudzające kreatywność i sprzyjające koncentracji.

Bajki w telewizji? Nic z tych rzeczy. Lepiej ruszyć się na powietrze!

Bliskość parku Łazienki Królewskie zachęca by spędzać w nim jak najwięcej czasu! Patyki, liście i kamienie to doskonałe narzędzia do ćwiczenia motoryki małej, można je także policzyć albo wykorzystać w pracy plastycznej!

Placówka działa jako żłobek z wpisem do rejestru żłobków

IMG_3444.JPEG
O nas: Info
IMG_3445.JPEG

PRZYJAZNE OTOCZENIE

Zielony, biały i żółty- to kolory Naszej Planety!
Otoczenie nierozpraszające uwagi, spokojne, dobre do wyciszenia się i koncentracji.

O nas: Info

MOŻLIWOŚĆ ZAPISU DZIECKA NA PÓŁ DNIA

Dostosowując się do potrzeb rodziców proponujemy wariant pobytowy do godziny 12:00. Dziecko ma możliwość uczestniczenia w zajęciach dydaktycznych, atrakcjach organizowanych przez placówkę. W każdej chwili istnieje możliwość zmiany wariantu pobytowego.

IMG_3682.JPEG
O nas: Info
IMG_3442.JPEG

WYKORZYSTANIE ELEMENTÓW METOD MONTESSORI I R.EMILIA

W naszej pracy czerpiemy z różnych nurtów pedagogicznych, by dostosować warunki dydaktyczne jak najlepiej.

Przede wszystkim koncentrujemy się na dziecku oraz tworzeniu środowiska stymulującego naukę i rozwój.

Inspirujemy się założeniami filozofii Reggio Emilia. Inicjatorem pierwszej szkoły był Loris Malaguzzi, nauczyciel, filozof i poeta, który uważał, że dziecko naturalnie posiada sto sposobów komunikacji - sto języków dziecka.  

Filozofia ta sięga również fundamentów metody M. Montessori, a także badań Piageta i Vygotskiego i nie tylko. Reggio idzie dalej, jest swoistym laboratorium pracy z dzieckiem, które cały czas dostosowuje się do kontekstu współczesności. Bazuje na najnowszych odkryciach nauki o rozwoju mózgu dziecka, potrzebach ekonomii XXI wieku, ale też zasadach demokratycznych zespołów.


W podejściu Reggio Emilia staramy się włączać rodziców w naukę swojego dziecka. Działamy na zasadzie komunikacji i jesteśmy z rodzicami w stałym kontakcie. Wspólnie ustalamy plan działania (np. na odpieluszkowanie) i dobierane metody.

W sercu naszej nauki będzie badanie relacji dzieci z przyrodą poprzez zabawę na zewnątrz, sadzenie roślin i dbanie o nie.

O nas: Info

KADRA

Do opieki i edukacji dzieci zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę nad rekrutacją której czuwają specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Współpracujemy z dr Aleksandrą Szyller- wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego, nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej z wieloletnim stażem, a także mamą trójki dzieci. Sprawuje opiekę merytoryczną nad placówką, a także prowadzi szkolenia dla naszej kadry.
Zapewniamy również opiekę logopedy oraz psychologa, którzy na bieżąco obserwować będą rozwój Państwa maluchów i w razie potrzeb poprowadzą dla Państwa indywidualne konsultacje.

IMG_6065.JPEG
O nas: Info

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (tzw. Ustawa o ochronie małoletnich) wprowadza nowe instrumenty ochrony praw dzieci. M.in. nakłada na podmioty pracujące z dziećmi, obowiązek posiadania standardów ochrony małoletnich (zwanych inaczej standardami ochrony dzieci).  Poniższy plik to Standardy Ochrony Małoletnich w Żłobku Nasza Planeta

O nas: Pliki
bottom of page